Pandemie vyvolaná onemocněním Covid-19 trvá již více než rok a hodně ovlivnila naše života. Nezáleží na tom, na jakou oblast se podíváme. Změny se odehrávaly všude, včetně naší práce, bydlení a společně tráveného času. Tyto tři věci se nyní staly neodmyslitelně propojené, protože jsme trávili doma mnohem více času než dřív. Díky tomu se změnila architektura, smýšlení do interiéru a dokonce i bytový architekti Bydesign se museli přizpůsobit našim novým potřebám, což zaručeně zvládli na jedničku. Co se nejvíce změnilo?

Otevřený obývací poko

Spojte rodinu dohromady

Kuchyň, obývací pokoj, ložnice, toaleta a koupelna jsou základní místnosti každého domova. Dříve se jednalo o oddělené místnosti, ale dnes se čím dál víc sází na otevřené prostory a propojené místnosti. Tím se prostor opticky zvětší, i když máte menší byt. S absencí příček souvisí další výhoda. Můžete být ve společném prostoru s partnerem a dětmi, i když vaříte, pracujete nebo se jen díváte na televizi a oni se zabývají v tu chvíli jinou činností než vy.

Malá domácí kancelář

Užijte si každý okamžik

Není nic krásnějšího, než vařit a přitom si povídat s partnerem nebo dětmi, kteří pohodlně sedí v obývacím pokoji. Zároveň díky tomu nebudete tak omezení místem a možná se vám konečně domů vejde i jídelní stůl, který byste jinak do kuchyně dali jen těžko. Otázkou ovšem zůstává, co v takovém bytě dělat, když chcete nebo potřebujete mít soukromí a klid na práci?

Řešením dokonalého soukromí jsou posuvné dveře

Chcete-li mít určitý prostor pouze pro sebe, budete ho muset samozřejmě nějak oddělit. Můžete mít sice vybourané příčky, ale zároveň si nechat instalovat posuvné dveře, které v případě potřeby zavřete a vznikne tak druhá, oddělená místnost. To je skvělé především v případě, že doma pracujete, protože na to zajisté potřebujete klid a zvuky vaření, televize nebo hrajících se dětí vás budou jen rušit.

Mohlo by se vám také líbit: