Ne každý si chce do obýváku pořídit monstrum ve formě klasické pohovky. Přeci jen, ne všechny obývací pokoje jsou dostatečně velké, aby se tam gauč vlezl.

Vaky jsou super pohodlné

Vzhledem k tomu, že dnes stále více lidí dává přednost z finančních důvodů spíše menším bytům, je jen logickém, že ani vnitřní vybavení se už nekupuje stejné jako dříve. Je potřeba přemýšlet trochu více praktičtěji a myslet hlavně na prostor v domácnosti, který se obecně docela zmenšil. To v praxi znamená, že lidé už méně kupují klasické almary, ale dávají přednost daleko efektivnějším vestavěným skříním či si již nepořizují v takové míře tradiční sedací soupravy, ale spíše se poohlížejí po různých alternativách.

Sezení pro dva

Upřímně řečeno, těch alternativ přeci jen moc není. Alespoň ne na stejné úrovni vůči křeslům a pohovkám. Jedna však přeci jen existuje, a sice sedací pytel https://www.beanbag.cz/. Na první pohled nemusí v každém vzbuzovat příliš mnoho důvěry, ale trendy hovoří jasně – jedná se oblíbený doplněk nejen obývacích pokojů.

Není ani nutné dlouho přemýšlet nad tím, proč tomu tak vlastně je. Samozřejmě, že základním lákadlem je cena, která je v tomto případě i několikanásobně nižší než cena obdobně pohodlných křesel. Nicméně sebelepší křesla začnou být dříve nebo později nepohodlná, jelikož se používáním deformují. To sice pytle také, ale ani zdaleka tak brzy. Ty se navíc dokáží mnohem lépe přizpůsobit potřebám každého uživatele, jelikož jsou maximálně ergonomické. Díky tomu vás nebudou ani po dlouhé užívání bolest záda. Páteř totiž bude vždy zakřivená ve správné poloze a zádové svaly se nebudou přepínat, což se během sezení stává zcela běžné. Tuto vlastnost sdílí prakticky všechny novější modely sedacích pytlů.

Sezení

Některé verze jsou navíc vybaveny speciální vrstvou, která je odolnější proti různým druhům mechanického poškození. Nevydrží samozřejmě všechno, ale při běžném užívání je možné je díky tomu používat i ve venkovních prostorách. Vzhledem k tomu, že vrstva je navíc ještě nepromokavá, nevadí, když na vak občas spadne pár kapek deště nebo nápoje.

Mohlo by se vám také líbit: