JE PÉČE O KRÁLÍČKA NÁROČNÁ?
Zakrslý králíček je poměrně nenáročné zvířátko, které jistě ocení téměř každý. Velká výhoda je, že se nemusí venčit, ani podstupovat žádný výcvik poslušnosti.  Králík bydlí v kleci, která je tedy v podstatě jedinou větší investicí, při pořizování ušáka. Samozřejmě i králíček se musí denně proběhnout, aby si zvykl na své nové majitele a celkově se víc otrkal.
Péče o králíčka není příliš náročná, je potřeba mu minimálně jednou týdně vyčistit klec, jinak v podstatě nic nepotřebuje. Samozřejmostí by měli být návštěvy veterináře a to dvakrát ročně na očkování. Veterinář také zkontroluje drápky a zuby králíčka. Pokud si pořídíte dlouhosrstého ušáka, je potřeba ho také česat.
 trpasličí králíček
KRMENÍ
Králíček potřebuje především seno a vodu. Je také dobré koupit mu v obchodě směs zrní přímo určenou pro hlodavce, která mu dodá potřebné vitamíny. Samozřejmě občas mu můžete vylepšit jídelníček zeleninou, ovocem, nebo natrhat trávu venku na louce.  Králíčci jsou také pěkní loudilové, ale lidské pamlsky jako piškoty, sušenky a podobné věci, pro ně samozřejmě nejsou vhodné. Mnohem více si smlsnou právě na nějakém dobrém ovoci za odměnu.
 
POVAHA
Samozřejmě že králík nikdy nebude poslouchat jako pes, ale i přesto je to velmi přítulný mazlíček. Existují i výjimky, ale většina z nich se ráda mazlí. Je to zkrátka takový malý, roztomilý chlupáč vhodný k pomazlení. Ale nic se nemá přehánět. Pokud králík zrovna nemá náladu a chce jen tak v klidu odpočívat, tak ho necháme.
 ušáček bílý
NEGATIVA
I chov zakrslého králíčka má nějaká negativa. Králík je hlodavec, což samozřejmě znamená, že všechno rád okusuje. Pokud se tedy králíček bude pohybovat volně po bytě je potřeba zabezpečit především kabely, které by mohl králíček překousat. Králíček také rád okusuje dřevo. Nábytek po babičce tak může být v ohrožení, ale stačí jen na králíka dávat pozor a určitě se těmto nepříjemnostem vyhnete.
 králíček na dlani
DĚTI A KRÁLÍK
Králíček je určitě vhodným společníkem i pro děti. Je ale potřeba jim vysvětlit, že i králík občas potřebuje svůj klid a nikdy nebude poslouchat jako pejsek.

Mohlo by se vám také líbit: