Pokud jste už někdy nemovitost stavěli, určitě víte, že to je proces mnohdy dlouhodobý a řehole jako blázen. Pakliže tedy nemáte dostatek financí na to, abyste si zaplatili profesionální stavební firmu s architekty, kteří vám budou běhat kolem nemovitosti, tak se radši smiřte s tím, že kolem toho budete běhat vy. Celá řada věcí totiž musí být neustále kontrolována, pokud chcete, aby to všechno bylo skutečně tak, jak vy chcete. Je také nesmírně důležité vědět, jak se co dělá a co se kde dělá, abyste potom věděli, pakliže něco půjde špatně, kde to asi bude a co je to za problém. Čím více jste investováni v nemovitosti, tím větší máte šanci, že odhalíte nesrovnalosti a můžete je okamžitě řešit.

currency-3118767_640

  1. Vždycky se něco pokazí

A nemusí to být jenom zlomená násada od lopaty. Vždycky něco dojde, neplánovaně se zničí, nevyvede se. To je už zkrátka lidský faktor, se kterým se počítat musí. Většina společností na to má páky, ale i tak je nutné si dávat pozor a vždy upozornit a chtít dodržení postupů a smlouvy, nenechte se ošidit! Vždycky vše konzultujte, okamžitě volejte a domlouvejte, všechno chtějte písemně, pakliže se jedná o nějaké dodatky.

euro-1159935_640

  1. Občas se dělníci utnou

Někdy je to zkrátka lidský faktor, který je dominantním prvkem toho, že se vám to kazí od začátku. Pakliže firma špatně platí dělníky a není tam nikdo, kdo by jim říkal co a jak, tak se vždycky stane, že se to pokazí. Plot zapustí příliš málo, takže spadne, tady zase udělají malou díru, tady se jim to zase uhne, protože do toho strčil. Dělníky, kteří mají opravdu kvalitní služby, seženete dneska těžko.

  1. Chybějící materiál

A to se stane vždycky. Vždycky pochybí tady kousek a tady a pak se musí narychlo dokupovat. Problém je, když nemáte odkud. Pakliže žijete na vesnici, vždycky je někdo, komu můžete zavolat a trošku si vzít. Ale někdy prostě není od koho a kam a vše tedy bude stát.

Hypotéka na stavbu domu je tak mnohdy jediným nástrojem, jak zhojit všechny ty nedostatky a zejména finanční.

Mohlo by se vám také líbit: